S kým cvičím - Jillian Michaels

Jillian Michaels - workouts


     DVD Jillian Michaels obsahují mix koncepcí, které vám pomohou zhubnout. Obsahuje vždy    kardio i silový trénink a často se zaměřují na velké svalové skupiny, jako jsou nohy, které spálí více kalorií.

  Všechna videa od Jillian zahrnují warm-up, tedy rozehřátí. Některé je lehčí některé těžší. Najdeme zde způsob kruhového tréninku. Každý okruh obvykle opakuje. Používá taky HIIT –vysoce intenzivní intervalový trénink, který udrží správnou tepovou frekvenci. Cvičení od Jill není nijak extra náročné na koordinaci, což mnohé z nás jistě ocení. Jillian používá činky, podložku, kettlebell a vlastní váhu těla. Na konci každého videa najdeme cool down, pro některé může být její protažení krátké. Videa jsou rozdělená podle obtížnosti. Vybere si jak začátečník tak vysoce pokročilý. Prakticky v každém videu jedna cvičící provádí začátečnickou a jedna pokročilou verzi.

    V popisech uvádím počet spálených kalorií, prosím, nepovažujte tyto cifry jako za definitivní počet kalorii, které spálíte. Ty čísla se mohou lišit v závislosti na výšce, hmotnosti, zkušenostech, úsilí, provedení (začátečnická verze – pokročilá). Jsou to odhady na základě informací z netu. Berte tyto hodnoty jako orientační. Jillian je celkem ukecaná, na to že cvičí, někdy provokuje své partnerky v pozadí, je vtipná a dokáže motivovat.


Extreme Shed a Shred 
Posilování celého těla, kardio s prvky bojových umění
Tohle cvičení vřele doporučuji všem, kteří chtějí už něco náročnějšího, nevadí jim bojové prvky a chtějí delší cvičení. Tohle je osobně mé nejoblíbenější video. Tento program je určen pro pokročilé až vysoce pokročilé. Můžete cvičit oba levely po sobě (doporučuji) nebo level 1 cvičte tak dlouho, dokud vám nebude připadat lehký a pak přejděte na level 2. Level 2 bych řekla, že je dost náročný, velmi dobře koncipován, výborné cviky na celé tělo, jak silové tak balanční, hudba je příjemná. Člověk se i dočkal malého zaúpění a potu u Basheery (cvičící v mnoha workoutech od Jill) a to je co říct:).


Počet levelů:2
Délka: level 1 kolem 30 minut, level 2 kolem 55 minut.
Obtížnost: level 1 pokročilý, level 2 vysoce pokročilý
Co budete potřebovat: podložka, činky (zkusíte-li oba levely zaráz, tak přidejte ručník :))
Spalené kalorie KJ: level 1 (1040 – 1339) level 2(1465 – 1844) oba dva zároveň (2512 – 3349)
Jak cvičit: level 1 dokud vám nebude připadat snadný, pak přejít na level 2, nebo oba zaráz


Ripped in 30
Posilování celého těla
Tohle video je zaměření na posilování celého těla, najdete zde i kardio prvky. Je to formou kruhového tréninku, Jill cviky opakuje. Je to stejný systém jako 30 Day Shred (3-2-1 síla-kardio-ABS). Většinou si toto video lidé zařazují po 30 Day Shred, ale je to fakt na vás. Mě osobně se tento program až tak nelíbil, nejlepší byl pro mě asi čtvrtý level, který měl trošku grády, jinak mě to docela nudilo, ani nevím proč, prostě nějaká vnitřní sympatie nezafungovala. Tím ale nechci říct, že program není efektivní a že cviky jsou špatné. To vůbec ne, program je koncipován přehledně a promyšleně, určitě si dáte do těla a posílíte vše, co půjde.


Počet levelů: 4
Délka: kolem 30 minut na level
Obtížnost: začátečník, pokročilý
Co budete potřebovat: podložku a činky
Jak cvičit: 1 level = 1 týden, 2 level = 2 týden, 3 level = 3 týden, 4 level = 4 týden
Spálené kalorie KJ: 1046 - 1386


6 week 6 pack
Zaměření na břicho a kardio
Nenechte se zmást, že budete v tomto programu ležet na zemi a dělat sklapovačky. Vůbec ne, dostane záhul celé tělo, nejen břicho, a v druhém levelu se na zem podívat snad jen jednou. V tomto programu také Jill opakuje cviky, ale v druhé části docela zrychlí a takový level 2 tím dostává úplně jiný rozměr. Občas se srovnává tohle video a Killer ABS, Killer ABS není špatný, ale oproti tomuto programu mi přišel jednodušší. Pokud tedy někdo není vůbec zvyklí cvičit břicho, může začít tím. Kdo chce už trochu ostřejší posilování břicha, doporučuji 6W6P. Level 1 se mi velmi líbil a dá se přežít takřka bez úhony, zato level 2 je docela zabiják, velmi progresivní level.
Počet levelů: 2
Délka: Level 1 – 32 minu, Level 2 – 29 minut
Obtížnost:Level 1 – středně pokročilý, Level2 – vysoce pokročilý
Co budete potřebovat: činky, podložku, možná ručník
Spálené kalorie KJ: Level 1 (921 – 1172) Level 2 (1004 – 1256)
Jak cvičit: 3 týdny level jedna, další 3 týdny level 2

  
Shred-It with weights
Zaměřeno na ruce s kettlebellem
Tento program je zaměřený na posilování rukou, ale nebojte, nebudete sedět na lavičce a tahat činku. Jillian používá Kettlebell, kdo nemá, může nahradit těžší činkou. Cviky s kettlebellem jsou jiné, neznámé, musí si na ně člověk zvyknout a dělat je technicky, nebo si tím kettlebellem ublíží. Dělá tam různé otočky se závažím, kdo má špatná záda, asi bych toto cvičení nedoporučovala, případně vyzkoušet a to velmi opatrně. Pokud chce někdo kombinovat cviky, může si toto video přidat k nějakému komplexnímu programu od Jill jako bonus navíc. Video obsahuje tutoriál, takže vás Jill naučí, jak správně pracovat s Kettlebellem. Celý program není nijak těžký.
Počet levelů: 2
Délka: kolem 24 minut
Obtížnost:Level 1 – začátečník, Level 2 – pokročilý
Co budete potřebovat: Kettlebell, těžší činku (5kg +-), podložku
Spálené kalorie KJ: Level 1 (837 – 1151) 
Jak cvičit: každý level je na 15 dní

  
Yoga Meltdown
Jóga a kardio
Necvičila jsem,
ale všimla jsem si, že mé představy o józe byli jiné, než v tomto videu. Tahle jóga není pomalá ani jednoduchá, je dynamičtější, silová a najdeme zde i kardio prvky. Jógu jako takovou jsem cvičila opravdu jen asi 3x v životě, tohle se mi zdá progresivnější, ale zase ne nijak zvlášť náročné oproti jiným jejím workoutům. Spíš bych toto video volila k protažení, k rozbití stereotypu, nebo jako doplňkový program. Asi bych jej nevolila jako hlavní program k hubnutí.
30 Day Shred
Posilování celého těla – kruhový trénink 
Tohle cvičení bývá často startovacím bodem v maratonu cvičení s Jill. Tímto cvičením jsem začínala a považuji ho za zlomové. Velmi se mi líbí, cviky jsou vhodně volené, zábavné. Jill pracuje se systémem 3-2-1, což znamená 3 (síla) 2 (kardio) 1 (ABS). Nebojte se, že byste se nezapotili. Často zde začínají začátečníci, pokud je někdo už pokročilý, nestartovala bych tímto videem. 30 Day Shred je měsíční program, který vás nakopne ke cvičení, hubnutí, zrychlí Vám metabolismus. Jaké cvičení si vyberete po tomto programu, je jen na vás.Počet levelů: 3
Délka levelu: kolem 30 minut
Jak cvičit: 1 level = 10 dní, 2 level = 10 dní, 3 level = 10 dní. (30 dní = měsíc)
Co budete potřebovat: podložku, činky
Obtížnost: Level 1 – začátečník, Level 2 – pokročilý začátečník, Level 3 – pokročilý
Spálené kalorie: 732 - 1046


Hard body
Zaměřeno na kardio a silový trénink

 Tento program je podobný typově Body Revolution. První level je kratší, kolem 45 minut a druhý kolem 50 minut. První je trošičku lehčí, ale osobně v nich nevidím až takový zásadní rozdíl. Jill přizvala neokoukané tváře, a tak je zase se na koho dívat (krome cviků :D). Cviky jsou v tomto programu takové složitější, možná vám mohou připadat překombinované, ale nebojte, to se naučíte. V levelech je super hudba, kterou "zajišťuje" přítomný DJ, který některým může připadat jako rušivý element, nicméně mě to celkem bavilo, jak si tam DJ "vaří" a chudáci holky se opodál potí při cvičení:). Budete potřebovat lehčí činky a vlastní váhu těla. Je to opět HIIT, ale zábavný, dobré a neokoukané nové cviky. Hard Body se mi cvičí velmi dobře, první level se mi líbí více, kvůli hudbě a cvikům. Doporučuji všem, ovšem nevím, zda je to úplně vhodné pro začátečníky. Zkuste, uvidíte. Spíš bych jej ale zařadila, až si něco odcvičíte. V programu posílíte celé tělo a dostatečně se "vyhopsáte".

Tento workout se hodí pro středně pokročilé až vysoce pokročilé cvičence.
DVD obsahuje dvě intenzivní 45 minutové cvičení.

Počet levelů: 2
Délka levelu: 45 - 50 minut
Obtížnost: Určitě pokročilý
Co budete potřebovat: podložku a činky
Spálené kalorie KJ: Level 1 (1046 – 1465) Level 2 (1465 – 1884) 
Jak cvičit: první level cvičte tak dlouho, dokud vám nebude připadat lehký, pak přejdete na dvojku. Kickbox FastFix
20 minutové bloky kardia se zapojením kickboxových prvků

Tohle DVD má tři části. Každá část se zaměřuje na jinou oblast a to na ruce, nohy a ABS. Tohle video má trošku nižší intenzitu než její další videa. Tohle video je krátké, pokud cvičíte jedno, můžete si dát za sebou dvě, nebo klidně všechny tři. Není to tak vysilující a únavné. Problém mohou mít jedinci, kterým trochu dělá problém koordinace. Kdo nezná prvky kickboxu, asi se bude v kombinacích kopů a úderů chvilku hledat. Jillian ale na začátku celého DVD zařadila takový tutoriál, takže vám ukáže všechno pomalu. Další problém je například ten, že  se v jednom místě přebíhá ze strany na stranu, což může dělat problém těm, kteří jako já, cvičí na malém prostoru. Jillian občas zapomíná střídat strany a stojí v bojové pozici na její dominantní straně, doporučují strany střídat. Tohle video je fakt pro začátečníky, na rozjezd, já jsem to jen zkusila, nemám v plánu jej cvičit dlouhodobě, nijak mě nenadchlo.

Počet levelů: 3
Délka: kolem 20 minut
Obtížnost: začátečník, mírně pokročilý. ABS bude asi z těch tří nejtěžší
Zaměření: kardio kickbox na ruce, nohy, ABS
Co potřebujete: podložku a činky
Spálené kalorie KJ: 628 – 837
Jak se cvičí: je to na vás


Killer Abs
Posilování ABS a kardio
Toto video je zaměřeno na břicho, ale najdete zde i kardio a celkové zapojení těla. Je zde hodně nových cvičebních prvků. Pro někoho může být level 1 příliš snadný, hlavně pokud se na tohle video vrhne po 6 week 6 pack. Další  úrovně 2 a 3 už jsou v lepší tepové frekvenci, a tam už se najdete. Některé cviky zde jsou takové matoucí a zvláštní, ale tak je to o zvyku. Kdybych měla bych volit mezi Killer ABS a 6 week 6 pack, vybrala bych 6W6P, více mě bavil. Pokud chcete něco na střídačku, vyberte si Killer ABS level 3 a 6W6P level 1, to se mi osvědčilo, jako vhodná kombinace.


Počet levelů: 3
Délka: kolem 30 minut
Obtížnost: středně pokročilý až pokročilý
Co budete potřebovat: podložka a činky
Spálené kalorie KJ: Level 1 (502 – 921) Level 2 a Level 3 nezměřeno, určitě to bude vyšší
Jak se cvičí: až vám bude level 1 připadat snadný, přejdete na druhý, až vám druhý bude připadat snadný, přejdete na třetí


Killer Buns & Thighs
Zaměření na nohy

Doporučuji pro pokročilé sportovce. V tomto videu je mnoho náročných cviků, které jinde nenajdete. Je to i kardio, ale hlavně teda posilování nohou. Tento workout je sice zaměřený hlavně na nohy, ale zapojíte zde i ramena a paže. Jako pomůcku zde Jill využívá i židli. Což pro někoho může být problém. Pokud cvičíte na malém prostoru v bytě jako já, a nemáte židle (prostě je nemám :)), tak je to docela problém. Level 2 má docela velké grády, domnívám se, že patří do skupiny nejobtížnějších cvičení od Jill. Seznam uvedu na konci shrnutí. V tomto DVD rozhodně neplatí, že level 3 je nejtěžší. Kdo chce cvičení na nohy a zadek, vřele doporučuji.
Počet levelů: 3
Délka: kolem 38 minut
Obtížnost: level 1 je nejlehčí, středně pokročilý, ovšem level 2 je vysoce pokročilý, level 3 je pokročilý
Co budete potřebovat: činky, podložku a židle (ano čtete dobře, židleJ)
Počet spálených kalorií: Level 1 (1046-1465), Level 2 (1465-1884), Level 3 (1339-1758) 
Jak cvičit: až se vám bude zdát první lehký, postupte k druhému a pak k třetímu. Nebo jeďte každý level 10 dní.


Body Revolution
posilování + kardio, kompletní set
Body revolution je komplexní program na 90 dní, který se cvičí dle předem určeného plánu. Program má tři fáze. Fáze jedna je nejlehčí, fáze poslední, tedy třetí by měla být nejtěžší. V každé fázi najdete několik workoutů na posilování a také samostatně kardio. Celkově je tento program zaměřený na celé tělo. Fáze jedna je začátečnická, je v ní kardio a posilování celého těla. Fáze dvě je už dynamičtější a náročnější, fáze tři má vysokou intenzitu a dynamiku. Ve fázi dvě a tři se asi najdou jedinci, kteří už jsou pokročilý. Fáze jedna vás možná bude trochu nudit, nebo vám bude připadat snadná, budete li cvičit tento program například po 30 Day shred nebo Ripped in 30.
Dodám svůj malý poznatek, kdo z vás už kombinuje různá cvičení a hledá to správné cardio jako doplnění, doporučuji cardio 2 z tohoto workoutu. Je více hopsací, udrží vám tepovku, je zábavné a hlavně je velice dobře zvolena hudba. Kdo má lepší reproduktory a nemá sousedy, určitě si toto video užije. Celý program se mi ale velmi líbil, doporučuji, pokud vám nevadí, že je na delší dobu.

Počet levelů: rozděleno na fáze dle měsíců: fáze 1, fáze 2, fáze 3
Délka: cca 30 minut
Obtížnost: začátečníci až pokročilý
Co budete potřebovat: podložku, činky, posilovací gumu
Jak cvičit: dle plánu viz níže:


Fáze 1: 1 a 2 týden
Pondělí - Workout 1
Úterý - Workout 2
Středa - Cardio 1
Čtvrtek - Workout 1
Pátek - Workout 2
Sobota - Cardio 1
Fáze 1: 3 a 4 týden
Pondělí - Workout 3
Úterý - Workout 4
Středa - Cardio 1
Čtvrtek - Workout 3
Pátek - Workout 4
Sobota - Cardio 1


Fáze 2: 5 a 6 týden
Pondělí - Workout 5
Úterý - Workout 6
Středa - Cardio 2
Čtvrtek - Workout 5
Pátek - Workout 6
Sobota - Cardio 2
Fáze 2: 7 a 8 týden
Pondělí - Workout 7
Úterý - Workout 8
Středa - Cardio 2
Čtvrtek - Workout 7
Pátek - Workout 8
Sobota - Cardio 2


Fáze 3: 9 a 10 týden
Pondělí - Workout 9
Úterý - Workout 10
Středa - Cardio 3
Čtvrtek - Workout 9
Pátek - Workout 10
Sobota - Cardio 3
Fáze 3: 11 a 12 týden
Pondělí - Workout 11
Úterý - Workout 12
Středa - Cardio 3
Čtvrtek - Workout 11
Pátek - Workout 12
Sobota - Cardio 3Banish Fat Boost Metabolism
Zaměření na kardio

Tento program je zaměřený „pouze“ na kardio, které je rozděleno na několik okruhů, z nichž každý je opakován dvakrát. Toto video se liší hlavně tím, že je delší než jsme u Jill zvyklí. Hodně lidí si tento program chválí, je to zábavné a účinné kardio. Pokud jste začátečník, můžete mít s dokončením tohoto videa problém. Ale to přece nevadí, tělo zesílí a tuky se odeberou do věčných lovišť. Mě se cvičení jako takové líbí, mám ale nějaký vnitřní problém s kolegyněmi Jillian, nějak jsme si spolu nesedly :).
Počet levelů: 1
Délka: 55 minut
Jak cvičit: je to na vás
Co budete potřebovat: podložku
Obtížnost: pokročilý
Spálené kalorie KJ: 1674 - 1884


No More Trouble Zones
Zaměřeno na posilování bez kardia
Podle mě asi nejlepší video od Jill na posilování. V podstatě se jedná o opak BFBM, který je jen o kardiu, tak tento program je jen o posilování. Opět se jedná o dlouhý jeden level, který je rozdělen do sedmi okruhů. Já jsem měla trochu problém si zvyknout na cvičící v pozadí, člověk si za tu dobu zvykne na ty své známé tváře, ale to je jen má subjektivní poznámka, která neovlivňuje kvalitu cvičení. Doporučuji si tento program zacvičit. Pokud někdo hledá posilovací workout, který by jednou či dvakrát týdně zacvičil, tohle bude asi ta správná volba.Počet levelů: 1
Délka levelu: 50 minut
Obtížnost: středně pokročilý
Jak se cvičí: je to na vás
Co budete potřebovat: podložku a činky
Spálené kalorie KJ: 1256 - 1570Shrnutí

Doporučuji (dle mých zkušeností, každému sedí něco jiného):


 • Pokud chcete začít cvičit s Jill, doporučuji jako startovací program: 30 Day Shred.
 • Pokud chcete dobré kardio s dobrou hudbou: Cardio 2 z Body Revolution
 • Pokud chcete těžší cvičení na celé tělo: Extreme Shed & Shred
 • Pokud chcete cviční na nohy a zadek: Killer Buns & Tights
 • Pokud chcete cvičení na břicho: 6 week 6 pack
 • Pokud chcete cvičení na ruce: Shred It with weights

Nejtěžší workouty +- :) :    
       
            Killer Buns & Tights level2
Six week Six pack level 2
Extreme Shed & Shred level 2
Ripped in 30 level 4
Killer ABS level 3
Extreme Shed & Shred level 2
BR - Workout 10 možná
Hard Body level 2


Mé oblíbené cvičící: Basheera, Natalie, Haley, Anita

Co mě nejvíc bavilo:          

            
 • 1. Extreme Shed & Shred level 2
 • 2. Hard Body level 1
 • 3. Body Revolution – Cardio 2, W2, W4, W6 a W10
 • 4.Extreme Shed & Shred level 1
 • 4. Six week Six pack level 1
 • 6. Killer ABS level 3
 • 7. Banish Fat Boost Metabolism
 • 8. Ripped in 30 level 4
 • 9. 30 Day Shred level 3Za případné překlepy se omlouvám :))

23 komentářů:

splaxnoo martina řekl(a)...

velmi pekne napisane dakujem :-)

Marri Emm řekl(a)...

Díky :)

Anonymní řekl(a)...

jelikož miluju Jill, tak si mi udělala velikou radost ,, recenzí,, na její cvičení - super napsané, díky :-) Martina

Marri Emm řekl(a)...

Super, není zač:)

Anonymní řekl(a)...

Chtěla bych se zeptat jestli se dají v Brně ty dvd koupit nebo pouze stáhnout z internetu, popřípadě odkaz ;) děkuji mnohokrát

Martina K. řekl(a)...

Ahoj, lze je zakoupit na webu www.arara.cz

Anonymní řekl(a)...

Ahojky! Moc děkuji za Tvoje stránky. Pro spoustu lidí budou inspirací včetně mne :-) Máš nádhernou postavu a opravdu do teď jsem nevěřila, že se někdo dopracuje k takovému tělu "jen" cvičením doma bez liposukcí apod. Nádhera!!! Smekám a přeji hodně zdraví :-)

Marri Emm řekl(a)...

Děkuji za uznání :)

Anonymní řekl(a)...

Zdravím, rozhodla jsem se se sebou něco dělat a začínám cvičit Jill, jenom jsem se chtěla zeptat kolika kilové činky používá nebo používáš při cvičení ty? 1kg? 2kg?
Děkuji za odpověď!

Marri Emm řekl(a)...

Ahoj, používám 1,5 kg, 2,5 kg, a 5 kg a střídám je tak, jak mi to vyhovuje :)

Anonymní řekl(a)...

Děkuji. Asi se k tomu budu muset postupně propracovat, jsem slabá jak čaj :)

Anonymní řekl(a)...

Tak jsem si s tvým krásným přehledem hezky zavzpomínala na časy, kdy jsem cvičila jen s Jill. Taky to bylo hezké, ale už vím, že jídla bylo málo :(. Ale díky Jillian jsem u cvičení zůstala a ona mě podržela první měsíce. Občas si říkám, že si její videa musím někdy zopakovat, ale teď se mi to do P90X plánu moc nehodí. Tak doufám, že až jednou budu spokojená s postavou a už jen udržovat, tak si různá videa, i ta od Jillian, budu cvičit podle nálady a vždycky si jen vzpomenu na ty časy, kdy jsem s tím začínala :)

S obtížnostmi vypsaných workoutů souhlasím, Extreme Shed & Shred lv. 2 byl můj velice oblíbený video na zadeček lv. 2 taky.
Doporučuju vyzkoušet i Yogu Inferno, je tam hodně kardio prvků a je to i příjemné posilování a protažení.

Anonymní řekl(a)...

ahoj :) moc se mi tu u tebe líbí :) , chtěla bych se zeptat, zahlídla jsem ve fotkách jídel chocolate DIP, tak bych se ráda dozvěděla jestli to někde objednáváš, nebo někde kupuješ? předem děkuji za odpověď :)

Anonymní řekl(a)...

Naprosto úžasný výsledek,FAKT SMEKÁM. A to jsi opravdu jen cvicila doma podle Jill nebo chodíš o do fitka na stroje? Opravdu je to až neuvěřitelné :-)

Marri Fit řekl(a)...

Ano ano pouze cvičení doma, s Jillian a se Shaunem :)

Anonymní řekl(a)...

S Jill už jsem taky cvičila (3o day shred) ale po 3 týdnech to skončilo jelikož nemám takovou sílu a při většině cviků jsem na konci skoro brečela, úplně se mi klepaly nohy a druhý den jsem se nemohla pohnout, nevím co mám dělat. Nebyla by tady pro mě rada?

Anonymní řekl(a)...

A 3 týdny jsi cvičila jen jedničku 30 Days nebo jsi zkusila všechny? Z jedničky bys neměla přecházet, dokud nebudeš zvládat s přehledem. Navíc je potřeba překonat sebe sama. Cvičení ze začátku hodně bolí, ale regenerace se dá podpořit správným protažením i stravou.
Já osobně jsem začla s Jillian a Six weeks six pack, kdy jsme první dva týdny totálně umírala. Pak se to zlomilo a od té doby všechny její cvičení jsou v pohodě.

Michaela Rivcová řekl(a)...

Ahoj, díky za takové shrnutí a zároveň Ti gratuluji, jsi dobrá! ;-) mám velkou nadváhu, ale jsem zvyklá sportovat (power joga, lyže, výšlapy, kolo, oobčas běh). mám k tomu dispozice a špatně jsem se stravovala a sportovala nepravidelně (mám sice dva ovčáky, ale skoro denní procházky v terénu nepočítám) ted cvičím 30D30S, první level mám za sebou, dnes poprvé druhý, uff :-) a chtěla jsem se zeptat, který program by jsi mi doporučila potom? chci na hubnutí, formování postavy, zpevnění. tento program mi vyhovuje, donutím se opravdu každý den, dokonce i po výšlapu jsem cvičila, což jindy bych se nedonutila :-) ale ted prostě vím, že je to program na 30dní, tak jedu denně at se děje cokoli. nějaké to bolení těla bylo, i kolen, ale jedu i přes to, není to nic, co by se nedalo. jídelníček jsem upravila. cvičím přes týden ráno hned, víkendy jak mi to vyjde. Děkuji Ti :-)

Anonymní řekl(a)...

Tohle je skvělé! Právě jako start cvičím 30 days shred a přemýšlím, co dělat potom. Moc děkuji za super přehled!

Anonymní řekl(a)...

Diky moc,super :)

Anonymní řekl(a)...


Článek se mi moc zalíbil. Ráda bych začala cvičit 30 Day Shred, abych se dostala zpět do kondice a nabrala svaly. Jen nevím, jestli je pro mě toto cvičení vhodné, přestože nepotřebuji zhubnout. Poraďte prosím. :)

Eva Forferová řekl(a)...

Mužů cvičit Jill každý den? Díky za info. Shred...

Marrifit řekl(a)...

Ano :)