pátek 1. ledna 2016

Fotoreport, shrnutí a plány na rok 2016 s fitness kalendářem

Další rok za námi, tak jak se sluší a patří, abych netrhala partu, tak také přidám pár foto ze závěru roku.
Tento rok byl pro mě jedním ze zlomových, vyřešilo se několik velice složitých záležitostí (táhnoucích se leta letoucí), vše co bylo zlé, černé a pochmurné se obarvilo na bílo, světlo a dobro. Kdo by to byl čekal, za celý život (v nepříliš dobrých podmínkách - řečeno mírně), světlo na konci tunelu. Přestěhovala jsem se s přítelem do nového bytu, jehož průběh jsem dokumentovala o článek níže. Pořídili jsme si psa (ne to není pes, je to kočka křížená s ptákem a utečencem z Bohnic). Další věci, jež se nehodí pro blog rozepisovat, se také v dobré obrátili, a to je co říct, šlo i o zdraví a život. No a cvičení? Už dva měsíce jsem bez cvičení a mohu říct, že psychicky a paradoxně i fyzicky jsem na tom lépe. Když vyjedete všechen tuk z těla drilem, stane se pak, že vám slušně a laicky řečeno "hrabe". Fakt všeho moc škodí. Zdravě jím pořád, ale už vůbec nelpím na striktnosti, ani na tom cvičení, pekáč na břiše není, cítím se být povolenější a zalitější, ale víte co? Jsem spokojená a šťastná, kortizol a další hormony se stabilizovaly, stres a úzkost se tím velice eliminovala, křeče a tělesná únava nohou a přetrénování, s kterým  jsem se potýkala, je také pryč, super vyjít schody a nahoře se netřepat jak pes Paris Hilton.

1.) Takže, co s cvičením? Pořádně nevím, začnu s něčím jen tak pro zábavu a relax, jednou týdně nebo dle času. Podle videí? Nevím, možná něco jo nebo si jen tak "skočím" po paměti dle nálady. Ke všem cílům mě povede úžasný fitness diář, jehož fotky naleznete  níže.

2.) Chci se věnovat psovi, trochu ji vycvičit, je to floutek a ráda bych s ní začala na jaře pomalu agility.

3.) Přítel, no to k tomuto bodu říct, (cvičit přítele? :D) prostě se věnovat rodinnému pohodlí a novému bytu a běžným starostem obyčejných lidí.

4.) Věnovat se sama sobě, myšleno, že si přečtu knížku, vymaluji si mandaly, zahraji si PC hru, půjdu se projít s hudbou v uších nebo si udělám nové nehty - prostě kravinky pro osobní potěchu těla a duše :)

5.) Sice mi den 15.1.2016 připomíná, že budu zase o rok starší, rozhodla jsem se, že na "stará kolena" půjdu do školy. No, nemůžu se na vás mladice na Instagramu už dívat, jak si studujete a mě to nějak začalo chybět. Práce je práce, ale pracuji již 9 let a vždy jsem u práce studovala, ale po skončení školy zbyla "jen" ta práce. Zda to časově zvládnu, to nevím, ale rozhodně to zkusím. Tlačítko "ukončit studium" nikam neodejde. Masarykova univerzita, Filosofická fakulta mě tedy opět uvidí na značkách (to psaní diplomky mě děsí už teď, jako by mi ty dvě už nestačily). 

6.) Věnovat se mé nejlepší kamarádce mamce a babičce, to je to nejpodstatnější, co člověk má.

A teď přejdeme k nahromaděným fotografiím.


Tak trochu jiné cukroví, aneb když babička s mamkou udí, no a opět povedené. Děkujeme.


#Somupek, cukrovím to začalo a teď nemohu přestat, vanilková kefírovka s marmeládou.


Když peče chlap, byla jsem odvelena z kuchyně a muž si sám vymyslel a upekl chleba.


Pěkný, že? Je šikovnej, koukala jsem na výsledek jak amík na zavřený mekáč.


Má skromná vánoční tabule - odlehčená rybí polévka, salát bez majonézy a vařený kapr.


Prosím, když už máte plné zuby cukroví, rozmixujte ho v mixéru a upečte z něj buchtu, prý výborná :D


Ježíšek mi donesl pastelky a mandaly - antistresové omalovány - dnes na 1.1.2016 první padla ( :/ ). Myslím, že se povedla


Dvě nejdůležitější knihy. Zaklínač a Fitness diář z produkte firmy http://fitshaker.sk/ 


Najdete zde plno různých receptů


Motivační popisky, citáty, doporučení, týdenní plánování cílů a závěrečné shrnutí toho, co jsi dosáhla nebo ne na konci každého týdne.


Měsíční cíle a různé doporučené cviky


Prostě bezvadné texty a popisky, jsem z toho nadšená, jak je to nakopávací, motivační a vyladěné. Zapisujete si každodenní úkoly, plánujete cvičení, tipy a rady ohledně jídla, můžete si tam zapisoval hlavní cíle, dílčí cíle, na vše je tam prostor a místo. Doporučuji. JE to fakt dotažené a to nejsem zastáncem kalendářů, tak tento už mám vyplněný, vypsané cíle a shrnutí :).  Nakoupit můžete třeba tady http://www.martinus.sk/?uItem=217737Zde vidíte stav postavy po 2 měsících necvičení. 


prej dřepkinssss


Naše rodinka


Naše rodinka - miluji je a nestydím se za to :)


Floutek nezbedný, kočička Triss


Tři grácie - pusu kočky


No a na závěr roku Titanic trochu jinak, my jsme se nepotopily, naopak stoupáme po schodech hrdě dál svými životy.

Mějte se rádi, Vaše Martina

PS: o jídelníčky si piště na emmamarrinka@gmail.com

6 komentářů:

Aneta Šámalová řekl(a)...

Hurá, hurá :) Konečně to vše vyznívá vesele a ne ponure a vidíš? Směješ se, téměř na všech fotkách se usmíváš (to je ten úsměv o kterém jsem pořád mlela, ne že budeš mít křečák na zavolanou ale ten co prostě JE) :)

Tereza Verbičová řekl(a)...

Marti, krásně napsané, úplně z Tebe sálá pohoda :-)...

Vladimíra Klusáková řekl(a)...

Mám z tebe radost obrovitánskou �� krásná rodinka,pejsek,přítel.....jsem ráda že si šťastná a z celého srdce ti to zlatí přejí ��

Marrifit řekl(a)...

Děkuji holky moje zlate, mám vas rada :-*

Leona Kloudová řekl(a)...

Marti jak to delas, ze necvicis a pritom mas furt postavu jak z fitness magazinu?;-) :-)

Marrifit řekl(a)...

Tak to ja nevím :)